sbor roku 2019

:

Soprány: Ivana Kubátová, Miluška Nozarová, Jana Pourová, Míša Sládková, Olga Šalanská,
Alty:  Hana Chloubová, Dáša Štefancová, Lucie Kolmanová,  

Tenoři:,  Honza Černý, Dáša Bajáková

Basy: Ondra Hájek, Aleš Goliáš, Luďa Zýka

Dirigent: Karel Chlouba,

 

flétna: Markéta Hartingerová (Šalanská)

varhany: Tomáš Impellizzeri

buben: Štěpán Chlouba

 

 

O členech sboru:

 

Ing. arch.Karel Chlouba (ml. – nar. 1951)

měl od malička hudební výchovu od svého otce – ročovského pana učitele Karla Chlouby: v mládí se od něho trochu učil na klavír, (ještě méně) na saxofon, trubku, klarinet, byl zasvěcen do aranžování písniček a do hudební teorie. Od svých 15-ti let hrál s otcem na kytaru a baskytaru a zpíval několik let  v ročovské bigbítové kapele ROBS. Od r. 1969 tři desítky let hrál a zpíval v otcově hudební skupině Sokol Ročov na vesnických tancovačkách (zpočátku šlo o taneční bigband, později se vývojem aranžmá populární písně kapela zmenšila a „zelektrizovala“.) V této době také složil amatérské kapelnické zkoušky (u krajské komise). V 70-tých létech hrál na baskytaru také v baru v Teplicích. V 90-tých létech založil dětskou kapelu "Galaxii", později "A je to", kde hráli i jeho 2 děti. V r. 2005 - 2006 hrál a zpíval v kapele SG Kamila Lukavského, zaměřené na rokové mše. Již dlouho hraje v bigbandu M. Bitnera v Lounech.

Do pěveckého sboru chodil již v Praze během studií na vysoké škole (Academiachor). V 90-tých létech pak zpíval s otcem nejvyšší hlas v mosteckém PSSU – Pěveckém sboru severočeských učitelů (mužský čtyřhlas) a již před tím začal i v ročovském pěveckém sboru, založeném otcem (dnešní RoPS). V tomto vesnickém sboru po smrti svého otce (v r. 2003) převzal sbormistrování. Tato činnost pokračuje dodnes (poslední léta zejména o Vánocích). V létech 2012 - 2014 souběžně sestavil menší sbor - ROktet, který fungoval celoročně.

 

PhDr. Dagmar Štefancová

Vystudovala hudební a divadelní vědu na FFUK v Praze, kde také získala doktorát. Interpretačně i profesně se specializuje na duchovní hudbu středověku a renesance.

Studovala zpěv na lidové škole umění v Praze u profesorky Věry Branislavové. Zpěvu v komorních sborech se věnuje soustavně: dvacet let působila v souboru Duodena cantitans, v současnosti zpívá se Svatoludmilskou gregoriánskou scholou Praha, kterou posledních šest let vede. Příležitostně vystupovala i s jinými pražskými sbory (např. Cantores Pragenses, Agon, Canticorum iubilo nebo Capella Academica).

 

Olga Šalanská

Dlouholetá členka tohoto sboru. Zpívala také v Hornickém pěveckém sboru Kladno. V r. 2005 - 2006 zpívala  v kapele SG Kamila Lukavského. Od roku 2007 ůčinkuje především v Pražském smíšeném sboru.

 

Hana Chloubová

(sestra Jiřího Števicha z původní skupiny Plastic People). V mládí zpívala v Praze v Kühnově dětském sboru, později ve studentském sboru Academiachor, kde se seznámila s Karlem Chloubou. S ním pak léta zpívala v Tanečním orchestru Sokol Ročov. Byla členkou stochovského (dnes kladenského) Hornického pěveckého sboru. V r. 2005 - 2006 zpívala v kapele SG Kamila Lukavského, zaměřené na rokové mše. V PoPS-u zpívá od samého počátku.  V létech 2012 - 2014 zpívala též v menším sboru - ROktet-u.

 

Ondra Hájek

V 90-tých létech zpíval v dětské kapele "Galaxie". Jeho silný bas mu umožňuje často zpívat známé písničky a hrát na kytaru v okolních hopůdkách. V r. 2005 - 2006 hrál a zpíval v kapele SG Kamila Lukavského, zaměřené na rokové mše. Zpívá též v lounském sboru Harmonie.

 

 

doprovodná kapela:

 

Štěpán Chlouba

absolvent Ježkovy konzervatoře v Praze (žák bubeníků Žižky st. a ml.). Bubnoval již jako dítě v dětské kapele svého otce "Galaxie"", později "A je to. (zvuk - http://sweb.cz/stepanchlouba). V r. 2005 - 2006 hrál v kapele SG Kamila Lukavského, zaměřené na rokové mše. Po studiích hrál v jazzové skupině Bula Bula Zicháčka (http://www.zichacek.cz/album/bula-bula-quartet-v-retizku-23-6-2011/bula-bula-quartet-foto-z-michalkova-jpg/). Léta hrál ve funk-rokové kapele ProFunkUnit (http://bandzone.cz/profunkunit). Dále hrál v mnoha rokových kapelách (v Praze, na Kladně - např. Beatles revival). Bubnuje též v bigbandu M. Bitnera v Lounech, v jazzové skupině Nostalgie Jazz Quartet M. Wainera ( https://www.youtube.com/watch?v=eLLhxrk-8A0 ) a v taneční skupině B. Traxla. V Praze v současné době hraje v rock-progresive kapele "A while" ( http://bandzone.cz/_96064 ) a hard rockové kapele "Enormoose" ( http://bandzone.cz/enormoose ).

 

Vojtěch Kubík

Hraje v bigbandu M. Bitnera v Lounech.

 

Jitka Pešková

Absolventka ZUŠ Louny. Hraje a zpívá v bigbandu M. Bitnera v Lounech a hostuje zde i v dalších hudebních seskupeních. V létech 2012 - 2014 zpívala též v našem komorním sboru ROktet-u.

 

Markéta Hartingerová / Šalanská

Galaxie byla první její (dětská) kapela. V mládí se učila v hudební škole na flétnu. Studovala pražskou státní konzervatoř v oboru harfa u prof. Libuše Váchalové v letech 1997 - 2003. Během studií se věnovala hlavně komorní hře, doprovázela při projektech zejména sólové zpěváky, sbory a komorní soubory. Po dva roky vystupovala také s folkovou hudební skupinou Jauvajs, zaměřenou na interpretaci skotské a irské lidové hudby a podílela se na natočení jejich dvou CD. V roce 2001 se zúčastnila mezinárodních kurzů komorní hudby Ameropa ve třídě prof. Jany Bouškové. Po ukončení studií se profesionálně hře na harfu nevěnuje (mateřská "dovolená"), ale příležitostně spolupracuje s amatérskými, poloprofesionálními (Kladenský symfonický orchestr, Orchestr mladých) i profesionálními orchestry (Hradecká filharmonie).

 

Milan Wainer

Dlouholetý profesionální koncertní a studiový hudebník. Zpěvák, basista a houslista. Zakládající člen lounské beatové  skupiny The Monsters, vystupoval až v USA, Karibiku ... Zpěvák sboru Pragokoncertu. Dnes kapelník Nostalgie jazz quartetu, hraje a zpívá v bigbandu  M. Bitnera při ZUŠ Louny a spolupráce s dalšími sbory na Lounsku.